Surrey Cricket League  (EST 1975)

Results

A+ A A-

Fixtures 2018

28 April (START 1:00PM)

Premier

Bec Old Boys v Balham & Tooting

Wandsworth v Osterley 2000

Division One

Park Hill v Commonwealth 1920

Raynes Park Former Pupils v Wimbledon Corinthians 

Division Two

Croydon Lions v Croydon A (Croygas Sports Club)

Ploughmans v Sutton Challengers A

5 May  (START 1:00PM)

Premier

Reigate Priory v Bec Old Boys

St Lukes v Croydon

Surrey Seamers v Osterley 2000

Wandsworth v Balham & Tooting 

Division One

Commonwealth 1920 v Ottershaw & Hamm Moor

Spelthorne v London Gymkhana

Wimbledon Corinthians v Park Hill

Wimbledon Village v Raynes Park Former Pupils

Division Two

Croydon A v Croydon B

Ewell v Croydon Lions

London Welsh v Ploughmans

Sutton Challengers A v Spencer 

12 May  (START 1:00PM)

Premier

Balham & Tooting v St Lukes

Bec Old Boys v Wandsworth

Surrey Seamers v Reigate Priory

Division One

Clapham Old Xaverians v Spelthorne

Commonwealth 1920 v Wimbledon Village

Ottershaw & Hamm Moor v Wimbledon Corinthians

Raynes Park Former Pupils v London Gymkhana 

Division Two

London Welsh v Croydon Lions

Ploughmans v Croydon B

Spencer v Sutton Challengers A

19 May  (START 1:00PM)

Premier

Balham & Tooting v Reigate Priory

Bec Old Boys v Croydon

Osterley 2000 v St Lukes

Sutton Challengers v Wandsworth

Division One

London Gymkhana v Commonwealth 1920

Raynes Park Former Pupils v Clapham Old Xaverians

Wimbledon Corinthians v Spelthorne

Wimbledon Village v Park Hill 

Division Two

Croydon B v Spencer

Ewell v London Welsh

26 May  (START 1:00PM)

Premier

Balham & Tooting v Osterley 2000

Croydon v Surrey Seamers

St Lukes v Reigate Priory

Sutton Challengers v Bec Old Boys

Division One

Commonwealth 1920 v Clapham Old Xaverians

Park Hill v Ottershaw & Hamm Moor

Wimbledon Corinthians v London Gymkhana 

Division Two

Croydon B v Ewell

Croydon Lions v Ploughmans

London Welsh v Spencer 

2 June  (START 1:00PM)

Premier

Osterley 2000 v Croydon

Surrey Seamers v Sutton Challengers

Wandsworth v St Lukes 

Division One

Clapham Old Xaverians v Ottershaw & Hamm Moor

Commonwealth 1920 v Spelthorne

Raynes Park Former Pupils v Park Hill

Wimbledon Village v London Gymkhana 

Division Two

Croydon B v London Welsh

Ewell v Ploughmans

Spencer v Croydon Lions

Sutton Challengers A v Croydon A 

9 June  (START 1:00PM)

Premier

Balham & Tooting v Sutton Challengers

Croydon v Reigate Priory

St Lukes v Bec Old Boys

Surrey Seamers v Wandsworth 

Division One

London Gymkhana v Clapham Old Xaverians

Ottershaw & Hamm Moor v Wimbledon Village

Spelthorne v Park Hill

Wimbledon Corinthians v Commonwealth 1920 

Division Two

Ewell v Spencer

London Welsh v Croydon A

Sutton Challengers A v Croydon Lions

16 June  (START 1:00PM)

Premier

Balham & Tooting v Croydon

Reigate Priory v Wandsworth

St Lukes v Sutton Challengers

Surrey Seamers v Bec Old Boys

Division One

Commonwealth 1920 v Raynes Park Former Pupils

Ottershaw & Hamm Moor v London Gymkhana

Park Hill v Clapham Old Xaverians

Wimbledon Village v Wimbledon Corinthians 

Division Two

Croydon B v Croydon A

Croydon Lions v Ewell

London Welsh v Sutton Challengers A

Spencer v Ploughmans 

23 June  (START 1:00PM)

Premier

Bec Old Boys v Osterley 2000 (Tolworth Court)

Croydon v Wandsworth

Surrey Seamers v St Lukes

Sutton Challengers v Reigate Priory 

Division One

Commonwealth 1920 v London Gymkhana

Raynes Park Former Pupils v Ottershaw & Hamm Moor

Spelthorne v Wimbledon Village

Wimbledon Corinthians v Clapham Old Xaverians

Division Two

Croydon A v Ploughmans

Croydon Lions v London Welsh

Ewell v Croydon B

30 June  (START 1:00PM)

Premier

Osterley 2000 v Sutton Challengers (Tolworth Court)

Reigate Priory v Croydon

Surrey Seamers v Balham & Tooting

Wandsworth v Bec Old Boys

Division One

London Gymkhana v Park Hill

Ottershaw & Hamm Moor v Spelthorne

Wimbledon Corinthians v Raynes Park Former Pupils

Wimbledon Village v Clapham Old Xaverians

Division Two

Croydon B v Croydon Lions 

Ewell v Croydon A

Spencer v London Welsh

Sutton Challengers A v Ploughmans

7 July  (START 1:00PM)

Premier

Balham & Tooting v Wandsworth

Bec Old Boys v Reigate Priory

Croydon v St Lukes

Osterley 2000 v Surrey Seamers

Division One

London Gymkhana v Spelthorne

Ottershaw & Hamm Moor v Commonwealth 1920

Park Hill v Wimbledon Corinthians

Raynes Park Former Pupils v Wimbledon Village 

Division Two

Croydon A v Sutton Challengers A

London Welsh v Ewell

Ploughmans v Croydon Lions

Spencer v Croydon B

14 July  (START 1:00PM)

Premier

Osterley 2000 v Reigate Priory

St Lukes v Balham & Tooting

Sutton Challengers v Croydon

Division One

London Gymkhana v Raynes Park Former Pupils

Spelthorne v Clapham Old Xaverians

Wimbledon Corinthians v Ottershaw & Hamm Moor

Wimbledon Village v Commonwealth 1920

Division Two

Croydon B v Ploughmans

Spencer v Croydon A

Sutton Challengers A v London Welsh

21 July (START 1:00PM)

Premier

Croydon v Bec Old Boys

Reigate Priory v Balham & Tooting

St Lukes v Osterley 2000

Wandsworth v Sutton Challengers 

Division One

Clapham Old Xaverians v Raynes Park Former Pupils

London Gymkhana v Ottershaw & Hamm Moor

Park Hill v Wimbledon Village

Spelthorne v Wimbledon Corinthians

Division Two

Croydon Lions v Spencer

Ploughmans v London Welsh

Sutton Challengers A v Croydon B

28 July  (START 1:00PM)

Premier

Bec Old Boys v Sutton Challengers

Osterley 2000 v Balham & Tooting (Tolworth Court)

Reigate Priory v St Lukes

Surrey Seamers v Croydon

Division One

Clapham Old Xaverians v Commonwealth 1920

London Gymkhana v Wimbledon Corinthians

Ottershaw & Hamm Moor v Park Hill

Raynes Park Former Pupils v Spelthorne

Division Two

Croydon A v London Welsh

Croydon Lions v Croydon B

Ewell v Sutton Challengers A

4 August  (START 1:00PM)

Premier

Balham & Tooting v Bec Old Boys

Croydon v Osterley 2000

St Lukes v Wandsworth

Sutton Challengers v Surrey Seamers

Division One

London Gymkhana v Wimbledon Village

Ottershaw & Hamm Moor v Clapham Old Xaverians

Park Hill v Raynes Park Former Pupils

Spelthorne v Commonwealth 1920

Division Two

Croydon Lions v Sutton Challengers A

Ploughmans v Croydon A

Spencer v Ewell 

11 August  (START 1:00PM)

Premier

Bec Old Boys v St Lukes

Reigate Priory v Osterley 2000

Sutton Challengers v Balham & Tooting

Wandsworth v Surrey Seamers

Division One

Clapham Old Xaverians v London Gymkhana

Commonwealth 1920 v Wimbledon Corinthians

Park Hill v Spelthorne

Wimbledon Village v Ottershaw & Hamm Moor

Division Two

Croydon A v Croydon Lions

London Welsh v Croydon B 

18 August  (START 12:30PM)

Premier

Bec Old Boys v Surrey Seamers

Croydon v Balham & Tooting

Sutton Challengers v St Lukes

Wandsworth v Reigate Priory 

Division One

Clapham Old Xaverians v Park Hill

Raynes Park Former Pupils v Commonwealth 1920

Wimbledon Corinthians v Wimbledon Village

Division Two

Croydon A v Ewell (Old Haileyburians RFC)

Croydon B v Sutton Challengers A

Ploughmans v Spencer

25 August  (START 12:30PM)

Premier

Osterley 2000 v Bec Old Boys

Reigate Priory v Sutton Challengers

St Lukes v Surrey Seamers

Wandsworth v Croydon

Division One

Clapham Old Xaverians v Wimbledon Corinthians

Commonwealth 1920 v Park Hill

Ottershaw & Hamm Moor v Raynes Park Former Pupils

Wimbledon Village v Spelthorne

Division Two

Croydon A v Spencer (Wallington Sports Club)

Sutton Challengers A v Ewell 

1 September  (START 12:30PM)

Premier

Balham & Tooting v Surrey Seamers

Sutton Challengers v Osterley 2000

Division One

Clapham Old Xaverians v Wimbledon Village

Park Hill v London Gymkhana

Spelthorne v Ottershaw & Hamm Moor

Division Two

Ploughmans v Ewell

8 September (START 12:30)

Premier

Croydon v Sutton Challengers (Croygas Sports Club)

Osterley 2000 v Wandsworth

Reigate Priory v Surrey Seamers

Division One

Spelthorne v Raynes Park Former Pupils

 

 

 

 

 

 

 

 

League Contacts

League Information

Login or Register

LOG IN